PŘIPOJTE SE


Připojte se ke kolegům z oboru projektování, realizace a správy infrastruktury a technickým expertům Bentley na nadcházejícím “CONNECTION” semináři ve Vašem regionu. Vedoucí projektů, manažeři, inženýři a konstruktéři, kteří chtějí získat poslední novinky z oboru, se zde seznámí s praktickými příklady využití technologií modelování reality a nástrojů pro sdílení a řízení toku dat od koncepčního návrhu projektu až po jeho výstavbu.

Nenechte si ujít tento jednodenní seminář. Pracovníci Bentley a specializovaní obchodní partneři vás seznámí, jak lze prostřednictvím Bentley aplikací vytvářet komplexní projektové prostředí, naplno využívat technologie pro zachycení reality a automatizovat pracovní postupy napříč obory. Jak může nova platforma CONNECT EDITION zajistit integritu informací napříč životním cyklem Vašeho projektu a rozšiřujícím se portfoliem projektů.


Konvergence Digitálního Designu a Modelování Reality

na této informativní ranní prezentaci, zjistíte jak lze díky přesné virtuální reprezentaci reálného světa a jejího úzkého propojení s digitálním modelem, vybrat ty nejlepší varianty projektu či jeho dílčích částí. Připojte se k nám a zjistěte, jak Bentley ve svých aplikacích úzce propojuje virtualitu s realitou.

Představíme Vám novou verzi MicroStation CONNECT Edition, v celé její robustnosti a flexibilitě, která poskytne ty správné nástroje a aplikace pro efektivní práci každému členu Vašeho týmu.
Modelování reality se stáva nezbytnou součástí návrhového procesu

Modelování reality se stává velmi důležitou součástí projektu a může být k dispozici v různých formách a formátech všem jeho účastníkům. Kombinuje digitální fotografie s mračny bodů a vytváří tak skutečně věrné modely použitelné jak pro vizualizaci, tak pro přesné odečítání souřadnic.

Ponořte se hlouběji do modelování reality a prozkoumejte novou verzi produktu ContextCapture, výkonného řešení pro modelování reality od společnosti Bentley. ContextCapture používá 3D fotogrammetrii pro automatické generování realistických 3D modelů, využívajíc jednoduchou fotografii (samostatně nebo společně) s daty mračen bodů, pro zajištění reálného kontextu důležitého při rozhodování o Vašem projektu.

PROČ SE ZÚČASTNIT • PRAKTICKÉ
  UKÁZKY


 • DISKUSE S
  ODBORNÍKY


 • VÝMĚNA ZKUŠENOSTÍ


 • BEZPLATNÝ
  VSTUP


STRUČNÝ PŘEHLED PROGRAMUMÍSTO KONÁNÍ

Sponsors

PLATINUM SPONSOR

At Microsoft, we're motivated and inspired every day by how our customers use our software to find creative solutions to business problems, develop breakthrough ideas, and stay connected to what's most important to them.

We are committed long term to the mission of helping our customers realize their full potential. Just as we constantly update and improve our products, we want to continually evolve our company to be in the best position to accelerate new technologies as they emerge and to better serve our customers.GOLD SPONSORS

 • Founded in 1986, ARC Advisory Group is the leading technology research and advisory firm for industry and infrastructure.
  Our coverage of technology and trends extends from business systems to product and asset lifecycle management, supply chain management, operations management, energy optimization, industrial internet of things (IoT) and automation systems. Our analysts and consultants have the industry knowledge and the first-hand experience to help our clients find the best answers to the complex business issues facing organizations today. We help clients evaluate and select the best technology solutions to match their needs.


 • The tools, products, and technologies for improved project delivery are evolving rapidly. You need the news and information about
  successful model-based design, engineering, performance simulation and ongoing monitoring for improved maintenance. Informed Infrastructure addresses the markets of water/wastewater, storm water, transportation, energy, structures, erosion control and land development. Engage now with Informed Infrastructure, your news source that delivers you actionable information for improving infrastructure. Choose to receive our print and/or digital magazine, and open your in-box to our weekly e-news and video alerts.
  V1 Media publishes Earth Imaging Journal, Sensors & Systems, Informed Infrastructure, Asian Surveying & Mapping (ASM), and the video news site GeoSpatial Stream. V1 Media is a global integrated media and learning company serving organizations and individuals that measure, model and manage our natural world as well as those that design, develop and engineer today’s built infrastructure.


 • Reliabilityweb.com's mission is to discover and deliver effective approaches to making maintenance reliability leaders and asset managers safer and more successful
  Our slogan “The Culture of Reliability” refers to a shift in the context of reliability as a way of being and acting rather than a series of events or actions. Our special “Reliability RoadmapTM” series delivers possible ways forward to guide you as you make your tough journey. Our goal is to make great maintenance results a bit easier by handing you research on ‘what works.’ For more information, visit www.reliabilityweb.com


SILVER SPONSORS
SEE MORE